Bee's Knees English Social Club: ročník 2023/24

HODINY OPRAVDOVÉ ANGLIČTINY V UHERSKÉM HRADIŠTI.

Začináme v říjnu. Naskočit můžete nicméně kdykoli, jsou-li volná místa.

THIS IS NOT YOUR EURO-ENGLISH. OR HEADWAY ENGLISH. OR, GOD FORBID, PROKOP FAMILY ENGLISH. THIS IS ENGLISH. THE REAL DEAL.

Viléma irituje, že ačkoli se anglicky učí od základní školy, jeho angličtina je stále na hony vzdálená té, kterou slyší v seriálech nebo čte na diskusních fórech. Dá se s tím něco dělat? Je to způsobeno tím, že pořádně nezvládl čas předminulý průběhový a podmínku nereálnou? Pomůže další díl učebnice Project? (Správné odpovědi: Dá. Není. Nepomůže.)

Jarmila má blbý pocit z toho, že když se na dovolené sejde u jednoho stolu s cizincem, od třetí věty se začíná opakovat a od osmé věty se omezuje na jednoslovné výkřiky typu Interesting! nebo Maybe! Jak je to možné? Vždyť už roky chodí do kursu a tam se přece všechno učí, i různé předložky a tak.

Hynek si naopak věří. Od mladých let visí na internetu, nemá problém porozumět psanému ani mluvenému slovu, mluví plynule a bez mindráků, mnohem líp než jeho učitel (no offense), a nenapadá ho, jak by svou angličtinu mohl ještě vylepšit.

Hynku, Viléme, Jarmilo, jde to. Obnáší to hodně učení a občas dost tvrdé překopání stávajících znalostí (stejně jsou k ničemu, takže good riddance), ale zároveň to není nuda. Zajímavé příběhy, spousta příležitostí ke konverzaci, a příjemní lidé, kteří s angličtinou bojují úplně stejně jako vy. What's not to like?

(Studenti dokáží fungování kursu popsat lépe, než to dokážu já - a čím víc nad tím přemýšlím, tím míň mě to překvapuje. Zde jsou jejich recenze . “I'm not worthy, I'm not worthy.”)

Cena: 2,900 Kč za pololetí (5,800 za celý ročník)
☢ Pro skeptiky / uzlíčky nervů jsou zde vzorové hodiny.
☢ Ne každý zájemce je UH-based, odtud dálkové studium.
☢ A co individuál? Vedete individuál? Já chci jedině individuál.

Hodiny: jednou týdně 16:00 - 17:30 nebo 17:40 – 19:10.
(Co, jen jednou týdně?! - Odpouštím vám, neb nevíte co říkáte.)

Učebnice: You. Have. Got. To. Be. Kidding. Me.
Místo: Malinovského 387.
Přihlašování: milan.sacha.jr@gmail.com

A ještě jinak. Přeleťte očima následující odstaveček.

We working on our project for many months and without success. So I have some idea, yes? Maybe we can meet together once more and try if we can’t find out something. Maybe there will come some good ideas. Maybe no, of course. But we must risk it. Because without risk, nothing. If we really will manage some idea how to starting this project, maybe we are able to realize it until end of year. What do you think about it?

Říkáte si, “Jo, na dorozumění dobré, tohle by mi bohatě stačilo”? Fair enough, pak si nejsme souzeni. Pokud vás u čtení podobné angličtiny bolí u srdce, pak si rozumíme. V tom případě vás asi také láká se aspoň přiblížit k něčemu podobnému, jako je toto:

Listen, we’ve been working on this thing for months and we haven’t gotten anywhere (we don’t seem to be getting anywhere). So here’s an idea. Why don’t we meet one more time to see if we can come up with a way to get this project off the ground. It may work, it may not. But we won’t know for sure until we try, right? We’re going to have to take some chances here. If we do figure out a way to move forward, we may be able to make it happen by the end of the year. So what do you say?

MARCHING TO THE BEAT OF OUR OWN DRUM SINCE 1998.