Now What

Včera mi bylo 19 a dnes mi táhne na 50. Nic nového pod sluncem, zná to každý, kdo se tohoto věku dožije. Čas se krátí, zrak se kalí, mozek tuhne, klouby balí fidlátka a záda se jich ptají, na co doteď všichni čekali. Stárnout není prdel, ale jak se říká, život zatím nabízí jedinou alternativu.

Taky se říká, že nic nezaostří mysl tak jasně, jako pohled na šibenici zblízka. Další desítka na krku k tomu ale nemá daleko. (Kombinace obou jevů musí vést k panečku prozření.) Šibenici se osobně asi vyhnu (knock on wood), ale padesátce nikoli. Což není nutně na škodu. Až na výše zmíněné neduhy nabízí tento věk jeden duh vedle druhého.

Tak či onak, má skoro-padesátiletá mysl chtě nechtě zaostřila a usoudila, že po vzoru umírajících stromů, solidárně vypouštějících zbytky živin do okolí, by to chtělo ještě jednou zabrat, vydolovat z hlubin měknoucího mozku fragmenty mizejících znalostí a vyprodukovat závěrečné veledílo. Koneckonců, odchod ze scény má proběhnout with a bang, not a whimper.

Než se tedy překlopím do svého borrowed time a nastoupím interně režírovaný důchod (který, jak to tak vypadá, bude vynášet zhruba stejně jako ten reálný), mám v plánu vyplpnout posledních pár knih. Všechny mi už dlouho netrpělivě přešlapují mezi synapsemi a čekají na povel k odchodu směrem světlo světa.

Většinu knih chci vydat v tištěné podobě. Papír je papír je papír. Dvorní grafik kouzlí a vymýšlí layouty, které pohladí na duši, i pokud se člověk prd naučí. Kdybych byl ve svém věku ještě schopen nějaké aproximace nadšení, kdyby mi při sebemenším závanu radosti nevyhřezla plotýnka, a kdyby mi jakákoli činnost šla podobně dobře jako skuhrání, označil bych se za oficiálně natěšeného.

Bůhví jak to nakonec všechno dopadne, ale přibližný rozpis vypadá takto:

1. Book of Tests Vol. 1: LITTLE DROPS OF POISON [podzim 2019, ie. teď]
2. Big Book of IDIOMS: The Wild Goose Rabbit Hole Chase [někdy podzim 2020]
3. [ebook] Bells and Whistles: LINKING WORDS [někdy 2020]
4. Book of Tests Vol. 2: GRAMMAR+ Vol. 3 VERBAL TEA [podzim 2021]
5. Big Book of PHRASAL VERBS: Winding Down Where We Kicked Off [někdy 2022]
6. Big Book of ONE-LINERS: And Then Some [někdy pak]